Bornova’da Veteriner Kliniği

Bornova’da Veteriner Kliniği

Bornova’da veteriner kliniği arayışına girdiğiniz zaman bize her zaman ulaşabilirsiniz. Evcil hayvan dostlarımızın sağlığı için 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Kliniğimizde kediler, köpekler, kuş ve egzotik hayvanların tamamının sağlık sorunlarını gidermek için alanında uzman olan hekimlerimiz tarafından deri, göz, kulak, parazit ve viral hastalıklar, sindirim ve solunum hastalığı, üriner ve jinekolojik hastalık türleri tedavi edilir. Aynı zamanda acil müdahale gerektiren çeşitli durumların tedavisi ile birlikte ortopedik operasyon ve her türlü cerrahi müdehalelerde yapılabilmektedir. Kliniğimiz bakımından muayene oldukça önemlidir. Sağlıklı şekilde yapılan bir muayene sonucu bir çok hastalıkta erken teşhis yapılabilir.

Güvenilir Veterinerlik Hizmeti

Kliniğimizi ziyaret eden minik dostlarımızın ilk muayenelerinde sahipleri ile birlikte en az 30 dakika kadar süren bir muayene uygulanmaktadır. Hasta sahibi ile konuşularak tedavi hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Hastalanan dostlarımız inspeksiyon, palpasyon ve ascultasyon yöntemleri ile muayene edilmektedir. Nabızda, kalp ve solunum sayıları ölçülmektedir. Ateşine bakılır ve tedaviye başlanır. Kilo takipleri her kontrolde yapılır ve gerek görülür ise yardımcı muayene yöntemleri uygulanmaktadır. Gerek duyulursa dışkı ve idrar kontrolleri de yapılacaktır. Her geldiğinde muayenesi yapılan hayvan dostlarımızın bir müddet sonra en ufak bir değişikliği bile veteriner hekimlerimiz tarafından tespit edilmektedir. Bu sayede erken teşhis edilen hastalıklar onların hayatını daha kolay kurtarabilir. Her hayvan dostumuz bizim için çok özeldir ve onlar için gerekli dokümantasyonu arşivlenmekte ve eski bilgi, ilaçları, kullandığı mama kayıtları tutulmaktadır.

Hayvan Dostlarımızda En Doğru Teşhis

Kliniğimizde genel olarak hastalıkların tespiti için gerekli tüm ekipmanlar bulunur. Muayene sonucunda hekimlerimizin gerekli gördüğü bütün tetkikler, laboratuvara göndermeden çok kısa bir süre içerisinde kliniğimiz bünyesinde yapılmaktadır. Bu sayede zaman kaybetmeden kesin teşhislere ulaşılacaktır. En son model ve bakımları sürekli olarak yapılan cihazlarımız ile hiç bir sapma olmadan teşhis konulmaktadır. 

Tedavi Yöntemleri

Bornova’da veteriner kliniği olarak teşhis konulan hayvan dostlarımızın ayakta ve yatarak tedavisi kliniğimizde yapılır. Tedavide en son yöntem ve ilaçlar kullanılır. Hekimler bu inanç ile en son yöntemler ve ilaçları öğrenmek ve her an kendisini daha da geliştirmek için kongre ve çeşitli kurslara katılım sağlamaktadır. Tedavi süresi devam ederlen hastalar kan tahlili ve monitör ile takip edilmektedir. Hasta sahibi bireyler ise sonrasında bilgilendirilmektedir. Hatta tedavi sonrası hasta rutin kontrollere çağırılmaktadır. Kronik hastalık tespit edilen hastalara özel program çıkarılmaktadır. Ardından da hekimlerimiz elini hayvan dostlarımız üzerlerinden hiç çekmeden takip eder. Bu şekilde bir çok dostumuzun hayat standardını yükseltme ve yaşam süresini uzatmayı hedefliyoruz. Kliniğimiz içerisinde anestezi gerektiren çeşitli durumlarda anestezi kullanılır. Hekimlerimizin doğru tedavisi anestezi riskini en aza indirmektedir. Operasyonlarımızın tamamı uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Bornova’da Veteriner Kliniği Hizmetlerimiz

Evcil ve yabani hayvanlarınızın dış hastalıklar yönünden muayene yapılması; hasta hayvan hakkında hayvan sahipleri ya da bakıcısından hastalık ile ilgili bilgilerin alındığı hastanın özgeçmişi ile başlamalıdır. Aynı zamanda da hasta olan hayvanın dış görünüş ve sağlık durumuna dair normal ve normal olmayan tavırlarının izlenmesi muayenenin ilk basamağını oluşturur. Hayvan sahibi tarafından şikayet edilen hastalık ile ilgili özel sistematik muayeneden gerekir. Bu muayene sonrası hastadaki rahatsızlıklar tespit edilir. Hasta olan hayvanın muayenesini yapan veteriner hekimlerimiz hayvandaki anatomik ve fizyolojik bozuklukları detaylı olarak tespit edebilmesi için muayene yapmaktadır.

Hayvanlarınızı Düzenli Kontrol Ettirin

Sistematik muayeneyi yapan veteriner hekim sağlıklı hayvanda sistemleri oluşturan organ veya dokuların anatomik yapı ve sistemlerin nasıl çalıştığını çok iyi bilmesi gerekmektedir. Aksi bir durumda yapacağı muayenede neyin normal neyin anormal olduğunu kesinlikle anlayamaz. Origo Veteriner Kliniği olarak hekimlerimiz hiçbir zaman hasta hayvanı detaylı olarak görmeden hayvan sahibinin bilgisi doğrultusunda hastalık ile ilgili bir kanaata varmaz ve tedavi uygulayamaz. Hayvanların bütün olarak sistemleri muayene edilmesi gerekir. Hasta hayvanı muayene eden veteriner hekim ihtiyaca göre pek çok muayene yöntemlerine başvuracaktır. Bu muayene yöntemlerinde; asıl muayene yöntemi ve yardımcı muayene yöntemleri olmaktadır. Asıl muayene yöntemleri sırasında veteriner hekimimiz, görme, işitme, koklamak ve dokunma gibi duyularını kullanılmaktadır. Yardımcı muayene yöntemleri ile tanının tam konulamadığı durumlarda, özel yöntemlerden yararlanılıp kesin tanıya yardımcı olacaktır.

Bayraklı Da Veteriner Klinikleri

Telefon
WhatsApp
Adres Tarifi
İnstagram