Bornova Veteriner Klinikleri

Bornova Veteriner Klinikleri

Bornova veteriner klinikleri her an her zaman ulaşabileceğiniz uzman hekimleri bulunmaktadır. Hayvanların sağlıkları için onları sürekli ve düzenli olarak götürülmesi gereken yerlerdir. Kliniklerde var olan veteriner hekimleri tarafından hayvanlarınızın kontrolleri düzenli olarak aşıları ve genel muayeneleri yapılmaktadır. Bornova’da oturduğunuz bölgeye en yakın veteriner kliniklerine internet sistemi üzerinden ve harita bilgileri üzerinden bulabilirsiniz. Bornova’da yer alan origo veteriner kliniği ile site üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Origo veteriner klinikliği 2000’li yıllardan itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Gelinliğimizde son teknolojiye sahip özel donanımlı cihazlar bulunmaktadır. Uzman ekipmanları ve uzman hekimleri ile hayatlarınıza renk katmaktadır. Küçük dostlarınıza sürekli üretim altında tutarak onları mutlu etmeyi sağlıklı bir yaşam sürmelerine kendilerine görev olarak adamıştır. Bu bilinç ile hizmet vermeye de devam etmektedir.

Hizmetleri arasında cerrahi müdahalelerde bulunabilir. Türlü hastalıkları teşhis ederek büyük bir özen içerisinde tedavi eder. Hafta içi her gün saat 9 ile akşam 8 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bornova İzmir ilinin büyük merkezi ilçelerinden bir tanesidir. İzmir’in veteriner hekimleri odası vermiş olduğu bilgiye göre Bornova'da 17 adet kayıtlı veteriner kliniği bulunmaktadır. Bornova veteriner kliniklerinin büyük bir pet hekimliği yapmaktadır. Büyükbaş ve küçükbaş olmak kaydıyla bu hekimler genellikle daha kırsal bölgelerde hizmet vermektedir. Bornova'da bulunan veteriner klinikleri bölge içerisinde son dönemlerdeki yoğunluk taleplerine göre yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Kedi ve köpek sayılarında bir hayli artış görülmektedir.

Veteriner Klinikleri Ne İş Yapar?

Veteriner klinikleri hayvanların hastalıkları ile ilgili tanı koyar. Bakımı ve beslenmesi gibi birçok faaliyetlerin gerçekleştirilmesini sağlar. Kliniklerde bulunan danışma bölümlerinde hayvanlar hakkında bilgiler kayıt altına alınır. Bir hayvan için özel dosyalar oluşturulur. Oluşturulan bu dosyalar sayesinde hayvanların öz bakımları ve tedavileri için bilgiler yazar. Bazı veterinerlerde hayvanlar için gerekli olan mama tasma gibi materyallerin satılması da gerçekleştirilir. Aylık rutin olarak yapılan aşıları kontrol altında tutarak yapar. Rutin kontrollerini muayene ederek inceler. Muayene ettikten sonra herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaştığında tedavi işlemlerine de başlar.

Veteriner klinikleri de tıpkı hastaneler gibi hijyenik ortamlar içerisinde hizmet vermektedir. Alanlardaki oluşan hastalıkların insanlara zarar vermemeleri için kontrol altına alırlar. İçin özel kilitli bölmeleri bulunmaktadır.

Veteriner Kliniğinin Görev ve Sorumlulukları

Evcil hayvanlar üzerinde oluşan hastalıkları iyileştirmek, ve bu hastalıkların insanlara geçmesinin önlemek asıl sorumluluklarıdır. Maddeler halinde bu görev ve sorumluluklar şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Öncelikli olarak hayvan sağlığın korumak için birtakım önlemler almaktadır.
  • Beslenmesi üremesi iyi yetiştirilmesini sağlar.
  • Hastalıklarına teşhis koyar.
  • Gerektiği durumlarda cerrahi işlemlerde bulunur. Tedavisini uygular.
  • Evcil hayvanlardaki bulunan hastalıkların insanlara geçmesini önler. Denetim altına alır.

Veteriner Hekimliği genel anlamıyla insanlık tarihinin en eski mesleklerinden bir tanesidir. Genel anlamında veteriner hekimleri hayvan hastalıklarının sağaltımından tutunda hayvanların üretiminden sorumlu ve hayvanların ıslahları olan aşamalarına üretimleri tüketimlerine kadar yetkili kişilerdir. Onların her anlamlarında işlevleri ve sorumlulukları bulunmaktadır.

Hayvanların evcilleştirmesinden ve bu aşamalarda insanlara faydaları olmaya başlamasından itibaren veteriner hekimlerinin uzmanlık alanlarıdır. İnsanların hayvanlardan yararlanması beslenmesi etinden sütünden yumurtasından daha fazla verim alması için uygulamaları bünyesine almıştır. Birçok araştırmalar yapmıştır yapmaya da devam ediyor.

Bunları yaparken hayvan sağlığının korunması için de önlemler alır. Bir ve cerrahi işlemlerde bulunur. Hastalıkları tedavi eder. Veteriner hekimleri evcil hayvanların ve çiftlik hayvanların da tıbbi durumlarını incelemektedir. Her anlamda görevlerini icra ederken modern tıbbın son teknolojik cihazlarını ve aletlerini de kullanırlar.

 

Bornova Veteriner Klinik İletişim

Alanlarında oldukça uzman olan veteriner hekimlere ne bünyesinde barındıran ve Her anlamda yardımsever hizmet anlayışı ile ilerlenmektedir. İzmir’in Bornova ilçesindeki origo veteriner kliniğine site üzerinden ve iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz. Acil durum vakalarda hekimler ve son teknoloji ile yardımınıza koşmaktayız. Haftanın her günü 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz nöbetçi veteriner kliniklerde bulunmaktadır. Kliniklerin kendi bilgileriyle ve telefon numaraları ile iletişime geçebilir kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu veteriner kliniklerinde, dosyanız için uygun tıraş ve yıkama hizmetleri dahi gerçekleştirilmektedir. Klinikler doğru beslenmenin ve sevgili hayvan dostlarımızın gelişimleri sağlıkları üzerinde etkilerini sürdürür. Bu sebeple sizler seçimlerinizi kaliteli ve güveni kanıtlamış profesyonel markaları kendi bünyesinde barındıran klinikle hizmetleri sunmaktayız.

Telefon
WhatsApp
Adres Tarifi
İnstagram