Manavkuyu  Veteriner Klinikleri

Manavkuyu Veteriner Klinikleri

Manavkuyu  Veteriner Klinikleri, evcil hayvanlar için teşhis ve tedavi hizmeti vermektedir. Veterinerler evcil hayvanlar, evcil hayvanlar ve diğer hayvan türleri konusunda uzmandır. Hayvan muayene edilir, teşhis konur ve ardından uygun tedavi verilir. Yaralanma veya hastalık nedeniyle ameliyat gerekirse, bir veteriner tarafından yapılacaktır. Ultrason, röntgen gibi cihazları kullanır ve bu cihazları kullanarak tanı koyar. Hayvanların hastalıklara karşı belirli aşıları olması gerekir. Aşıları yapan veteriner, aşılanan her hayvan için bir dosya oluşturur. Her halükarda, hasta olduğu hastalığın türünü hayvanları inceleyerek ve onlarla etkileşime girerek keşfeder. Analiz için kan alır ve veteriner doku veya idrar örneği alır.

Manavkuyu  Veteriner Klinikleri ile iletişime geçip mesaj atmanız yeterli. Ameliyat gerektiren hastalıklarda mutlaka veteriner hekim tarafından ameliyat yapılmalıdır. Ameliyat temiz bir ortamda uygun ekipmanlarla gerçekleştirilir. Hayvan daha sonra iyileşene kadar bir veteriner kliniğinde kalır.

Brusella ve kuduz gibi hastalıklar hayvan hastalıklarıdır. Veteriner hekimler, hayvanların hastalığa yakalanıp yakalanmadığını kontrol etmek için testler uygular ve gerekli önlemleri alır. Bir hayvan iyileşemeyecek kadar yaşlı ve hastaysa, bir veteriner ötenazi yapabilir. Bir evcil hayvan sahibi olmak istediğinizde, veterinerler size beslenme ve sağlık bakımı için alınması gereken önlemler gibi konularda bilgi verecektir.

Veteriner hekimlerin en önemli görevlerinden biri barınağı incelemektir. Deponun dolu ve temiz olup olmadığını kontrol eder. Yaralı bir sokak hayvanını acil veterinere bildirebilir ve tedavi edebilirsiniz. Hayvanların hasta olduğu tespit edildiğinde kayıt altına alınıyor ve bulaşıcı bir hastalık ise hekimler kamunun sorumluluğunu taşıyor. Bazı hastalıklar hayvanlardan insanlara bulaşabilir. Veteriner hekimler insanları bu hastalıklar konusunda eğitir. Hayvandan hayvana veya hayvandan insana hastalığın yayılmasını önlemek için karantinaya uygulanır. Veteriner hekim, alanındaki son gelişmeleri takip eder ve veteriner hekimliği ile ilgili en son bilgilere sahiptir. Her meslekte olduğu gibi veteriner hekimlerin de uyması ve bu kurallara göre davranması gereken meslek etiği kuralları vardır. Bildirilen acil veteriner seçeneklerinden size en yakın olanı seçebilirsiniz.

Doktor olmak için beş yıllık üniversiteye gitmek ve mezun olmak gerekir. Veteriner hekim olacak kişinin eğitimin yanı sıra bazı özellikleri de taşıması gerekmektedir.

Hayvanlara karşı merhametli bir insan olmalıdır. Ameliyat gerektirecek durumlar olacağı için el becerisi gerekmektedir. Sahipleriyle kısa ve öz bir şekilde empati kurabilmeli ve onlarla ilgilenebilmelidir. Hayvanın hastalığı teşhis edildiğinde, hayvanın sahiplerine uygun dil ve becerilerle hastalığı anlatmasına imkan verecek iletişim becerisine sahip olması gerekir.

İzmir Manavkuyu  Veteriner Klinikleri

Veteriner hekimler her gün birçok hasta hayvanla uğraştığı için çözüm odaklı çalışabilmelidir. Origo Acil Vet'te görev yapan veteriner hekimler her türlü hastalık konusunda bilgilidir. Veteriner hekimler hayvanlar hakkında her türlü bilgiye sahip olup hem teşhis hem de tedavi düzeninde yetkindirler. Doğadaki her türlü hayvanla uğraşan veteriner hekimler bu alanda uzman hale gelmiştir. Tropikal hayvanlar, vahşi hayvanlar, çiftlik hayvanları, kronik hayvanlar, evcil hayvanlar gibi farklı tür ve özellikteki hayvanlara bakar ve davranırlar. İnsanlar gibi hayvanların da sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için uygun şekilde bakılmaları gerekir. Bir doktor hayatı daha iyi hale getirir. Bir hastalık varsa teşhis eder ve tedavi eder. Ayrıca bir sokak hayvanını bildirmek için bir acil durum veterineriyle iletişime geçebilirsiniz. Ormandaki hayvanlarda salgın olabilir. Bu hastalıkların önlenmesi veteriner hekimlerin sorumluluğundadır. Tespit ettikleri hasta hayvanları tedavi ettikten sonra takibini yaparlar. Sahibi bir hayvansa, tedaviden sonra onlara nasıl bakılacağını insanlara anlatırlar. Doktor olmak istiyorsan önce eğitim almalısın. Araştırma tutkusu olan ve hayvanları seven biriyseniz bu iş tam size göre olabilir. Gözlem becerileriniz çok iyi olmalıdır.

 

Bornova’da Veteriner Kliniği

Telefon
WhatsApp
Adres Tarifi
İnstagram